تبلیغات
كمیته امداد شهرستان رضوانشهر - مطالب تیر 1394

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر

مدیر کمیته امداد شهرستان رضوانشهر گفت: مبلغ 183 میلیون و 391هزار ریال زکات فطریه در عید سعید فطر در این شهرستان جمع آوری شده است.


پور محمدی گفت: پرداخت زکات فطریه یکی از اقدامات مردم خیرین این شهرستان است که این امر همانند سراسر کشور پس از خواندن نماز با شکوه عید فطر انجام می پذیرد که در این راستا و با تلاش بی وقفه نیرو های امداد در روز عید فطر كمیته امداد بیش از 183 میلیون ریال زكات فطریه مردم مومن و روزه دار شهرستان رضوانشهر را جمع آوری نموده اند.

مدیر كمیته امداد شهرستان رضوانشهر ضمن اعلام این خبر افزود: یكی از اعمال واجب روز عید فطر پرداختن زكات فطریه است كه مردم مومن این شهرستان این عمل خداپسندانه را در روز عید فطر به خوبی انجام دادند وكمیته امداد به عنوان متولی جمع آوری زكات  کار ساماندهی جمع آوری زكات فطریه را در محله های برگزاری نماز عید فطر با ایجاد  پایگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان،  انجام داده است.



حسام پورمحمدی اعلام نمود :از این مساعدت، بیش از 170 میلیون ریال مربوط به زکات فطریه، بیش از 3 میلیون ریال مربوط به کفاره عمد، بیش از 6 میلیون و 930 هزار ریال مربوط به کفاره غیرعمد،بیش از 6میلیون 100 هزار ریال مربوط به سهم سادات و1 میلیون 950 هزار ریال مربوط به آزادی زندانیان است .

وی افزود: مبالغ جمع آوری شده از زکات فطریه، در هر شهر و روستا با نظر امام جماعت، هیئت امنای مساجد و معتمدین محل در بین فقرای همان منطقه توزیع شده است. مابقی زكات جمع آوری شده طبق اولویت بندی مددجویان با توجه به نوع مشكلات آنها بین ایتام ، بیماران صعب العلاج و زنان سرپرست خانوار در کوتاه ترین زمان ممکن توزیع خواهد شد.

ایشان ضمن تقدیر از مردم نیك اندیش و خیرین نیكوكار شهرستان رضوانشهر بیان كرد: همراهی و همیاری شهروندان رضوانشهری با كمیته‌ امداد نشان از اعتماد والای مردم به این نهاد مقدس می باشد.












تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 11:31 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر

روز پنجشنبه مورخه 25 تیر 94 به مناسبت هفته حجاب و عفاف  واحد مشاوره و آموزش کمیته امداد شهرستان رضوانشهر همایش حجاب و عفاف با موضوع آسیب های بدحجابی و  خطرات تهدید کننده بی حجابی با همکاری نیروی انتظامی  برای 95 نفراز مادران و دختران تحت حمایت و اعضای کانون رهپویان ولایت در سالن اجتماعات مجتمع رهپویان ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره)  شهرستان  برگزار  گردید. در این نشست کارشناس محترم نیروی انتظامی ضمن پخش کلیپ، در مورد آسیبهای پرخطر اجتماعی و همچنین نقش حجاب و عفاف در پیشگیری از معضلات اجتماعی مطالبی را ایراد نمود و بیان داشت: پذیرفتن پوشش مناسب به عنوان اولین مرحله برای رسیدن به عفاف برای یک انسان ضروری است و انسان می بایست با رعایت حجاب به تعادل روحی و روانی دست یابد.

در پایان نیز به 3 نفر از افراد محجبه هدایایی(چادر مشکی) به رسم یادبود اهداء گردید.



تاریخ : دوشنبه 29 تیر 1394 | 10:29 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
به مناسبت در پیش بودن عید سعید فطر به میزان پرداخت زکات فطره در سال94 به روایت ۶ مرجع تقلید اشاره می‌شود:

 


*آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی

زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم در تهران مبلغ ۶ هزار تومان و در شهرستان مبلغ ۵ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ ۱۵ هزار تومان اعلام شده است.
بر اساس مسأله ۱۴۹۲ رساله توضیح المسائل آیت‌الله مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانى که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنى باشند واجب است، یعنى باید براى خودش و کسانى که نان خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) از آنچه غذاى نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را بدهد کافى است.
در ضمن بنابر فتوای معظّم له اگر کسى تنها در افطار شب عید فطر میهمان دیگرى باشد فطریه او به عهده خودش است.

 

*آیت‌‌الله سیدموسی شبیری زنجانی

بر اساس بررسی های انجام شده زکات فطره برای هر نفر ۶ هزار تومان است، هر شخص باید براى خودش و کسانى که نان‌خور او هستند، هر نفر یک صاع از خوراکی‌هاى رایج در آن منطقه همچون گندم، جو، خرما، کشمش، برنج و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را هم بدهد کافى است، وزن هر صاع بنا بر نظر معظم‌له، به حساب گندم حدود سه کیلو و ششصد گرم است که مؤمنین می‌توانند قیمت آن را حساب کنند و به مستحقین برسانند.  دفتر معظم‌له مبلغ شش هزار تومان را بابت فطریه هر نفر به حساب گندم و مبلغ ۱۸ هزار تومان را برای پرداخت زکات فطره به حساب برنج تعیین کرده است.

کفاره افطار غیر عمدی برای هر روز به‌ حساب گندم ۹۰۰ گرم است که در صورت اطمینان می‌توان قیمت آن را به مبلغ ۱۵۰۰ تومان به شخص مستحق داد تا به وکالت از او برای خودش این مقدار طعام بخرد. این مبلغ برای افطار عمدی ۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

 

*آیت‌الله محمدعلی علوی گرگانی

مبلغ زکات فطره ۶ هزار تومان بابت سه کیلو گندم برای هر نفر است، ضمناً کسانی که مایل به پرداخت فطریه از برنج هستند، معادل سه کیلو برنج و مبلغ آن بسته به نوع برنج مصرفی متفاوت است، مبلغ کفاره غیرعمد نیز احتیاطاً‌ برای هر نفر مبلغ دو هزار تومان پول نان برای فقرا در نظر گرفته شده است.

 

*آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی

مؤمنان مبلغ ۵ هزار تومان معادل سه کیلوگرم گندم یا مبلغ ۱۵ هزار تومان معادل سه کیلوگرم برنج را به عنوان قوت غالب بپردازند.

 

*آیت‌الله حسین نوری همدانی

زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ ۶ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ ۱۸ هزار تومان اعلام شده است.

 

*آیت‌الله حسین وحید خراسانی

فطریه هر نفر یک صاع -که تقریبا سه کیلو گرم است- گندم یا جو یا خرما یا کشمش یا برنج و مانند اینها است که باید به مستحق بدهد و بنابر احتیاط واجب غذای معمول محلش باشد و اگر پول یکی از اینها را هم بدهد، کافی است و مبلغ آن در ایران به حساب گندم شش هزار تومان تعیین شده است و مؤمنان میزان قیمت برنج را براساس نوع برنج مصرفی در منطقه سکونت خود پرداخت کنند.



تاریخ : چهارشنبه 24 تیر 1394 | 12:21 ب.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر
مدیر کمیته امداد رضوانشهر:50 پایگاه ثابت و سیار جمع آوری زکات فطریه در روز عید سعید فطر در سطح شهرستان رضوانشهر برپا میگردد.

حسام پور محمدی ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، گفت: عید فطر، روزی است که مومنان کام خود را با یاد خداوند شیرین می‌کنند.


وی عید سعید فطر را یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان عنوان کرد و افزود: عید فطر، عید توفیق به طاعت و عبادت است، عید یاد محرومان و نیازمندان است.

و ادامه داد: عید  فطر عید عبادات و انفاق‌ بی ریای مومنان در ماه ضیافت خدا است

پور محمدی بر ضرورت پرداخت زکات فطریه و کفارات در روز عید فطر تأکید کرد و گفت: هر چیزی را زکاتی است و زکات بدن دادن فطریه است.

و اظهار داشت: زکات فطریه بر اساس قوت غالب خانواده‌ها تعیین شده است .

  • زكات فطریه قوت غالب گندم:سرانه 60000 ریال

    زكات فطریه قوت غالب برنج: سرانه 150000 ریال

    كفاره غیر عمد:روزانه 15000 ریال

    كفاره عمد:روزانه 900000 ریال


همچنین ادامه داد:  پایگاه های ثابت و سیار کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر جهت دریافت زکات فطریه، کفارات و کمک برای آزادی زندانیان نیازمند در روز عید سعید فطر در تمامی مساجد شهرستان  برپا میگردد.

پور محمدی تصریح كرد: جمع آوری زکات فطریه طبق مصوبه شورای مرکزی زکات کشور و بر اساس حكم ولی امر مسلمین و مبتنی بر تبصره یك قانون زكات، تنها به عهده کمیته امداد است و دیگر سازمان ها و مؤسسه های خیریه باید با مجوز این نهاد اقدام به راه اندازی پایگاه جمع آوری زکات فطریه نمایند.

 وی گفت:  مردم نیکوکار رضوانشهر می توانند کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 835688747 بانک تجارت به نام کمکهای خاص مردمی واریز نمایند .تلفن های 01344621553 - 01344623880 جهت کسب اطلاعات بیشتر معرفی می گردد.



تاریخ : چهارشنبه 24 تیر 1394 | 11:30 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رضوانشهر
روز سه شنبه مورخه 23 تیر 94 مصادف با 27 ماه مبارک رمضان اعضای کانون جوانان پیرو ولایت شهرستان رضوانشهر با امام جمعه محترم رضوانشهر با حضو فرماندار محترم ، مدیر و کارکنان امداد دیدار نمودند.
در ابتدای این دیدار
حسام پورمحمدی مدیر امداد رضوانشهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تقدیر و تشکر بابت فراهم شدن این دیدار بیان داشت: کمیته امداد در راستای اعتلای اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران وتأمین نیازهای مددجویان تحت حمایت به­ ویژه نوجوانان وجوانان در حوزه ­ی مسایل وموضوعات فرهنگی، اجتماعی ، ارتقای سطح سلامت جسمی، معنوی خدمات ارزشمندی از جمله ارائه برنامه های آموزشی و تربیتی در قالب کانون های فرهنگی ارائه می نماید. راهبرد و محور اصلی فعالیت های کمیته امداد در دهه چهارم توانمندسازی فکری، فرهنگی و اقتصادی جامعه است  و برگزاری برنامه های فرهنگی ، درسی و قرآنی از جمله برنامه های شاخص کانون جوانان پیرو ولایت است که در این کانونها در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان مستعد در راستای تعالی و پیشرفت آنان فعالیت می کنید. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از فعالیت کانون جوانان پیرو ولایت رضوانشهر را ارائه نمودند.
در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حبیبی امام جمعه محترم رضوانشهر ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر از این مراسم ابراز خرسندی نمودند و از مجموعه امدادگران کمیته امداد بابت برگزاری برنامه های مختلف در ماه مبارک رمضان و همچنین از برنامه های فرهنگی کانون رهپویان ولایت که به سفارش مقام معظم رهبری هرچقدر بتوانیم برای نوجوانان و جوانان برنامه های متنوع فرهنگی و قرآنی فراهم نماییم بسیار ارزشمند است ، تقدیر و تشکر نمودند.
سپس فرماندار محترم شهرستان رضوانشهر جناب آقای مهندس امام پناهی ضمن تبریک پیروزی تیم هسته ای که نشان دهنده عزت و اقتدار میهمن عزیزمان است ، آرزوی قبولی طاعات و عبادات را در این ماه مبارک داشتند و از فعالیت های کانون رهپویان ولایت که توانسته تاحدودی خلاء برنامه های فرهنگی در سطح شهرستان را پوشش دهد ابراز رضایت نمودند و خواستار ادامه و تقویت این برنامه ها شدند.

در پایان مراسم مسئولین به همراه اعضای کانون جوانان پیرو ولایت سر سفره افطاری که با مساعدت امام جمعه محترم تهیه و تدارک دیده شده بود گرد هم آمدند و در یک جو بسیار صمیم
ی و معنوی افطار نمودند.
لازم به ذکر است در جریان این مراسم از آقای رزمی یکی از مربیان کانون جوانان پیرو ولایت با اهدای لوح تجلیل بعمل آمد.


تاریخ : چهارشنبه 24 تیر 1394 | 09:18 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رضوانشهر

روز سه شنبه مورخه 23 تیر 94 مصادف با بیست و هفتم ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای طرح مفتاح الجنه مدیرمحترم امداد رضوانشهر به همراه مدیرعامل محترم شرکت شفارود و کارکنان امداد از سه خانواده نیازمند آبرومند و دارای فرزندان دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بازدید و سرکشی بعمل آوردند. در این بازدید ها جناب مهندس حسینی مدیرعامل محترم شرکت شفارود ضمن راهنمایی های لازم در خصوص تحصیل و اشتغال خانواه ها قول مساعدت در زمینه جذب فارغ التحصیلان بر اساس نیازمندی شرکت شفارود را دادند. لازم به ذکر است علاوه بر کمک نقدی از سوی مسئولین در این دیدارها سبد کالایی  از سوی امداد به این خانواده ها تحویل شد.

 



تاریخ : سه شنبه 23 تیر 1394 | 03:16 ب.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رضوانشهر

روز دوشنبه مورخه 22 تیر 94 جلسه هماهنگی جمع آوری زکات فطریه شهرستان رضوانشهر با حضور معاون فرماندار شهرستان رضوانشهر، بخشداران رضوانشهر و پره سر، امام جمعه اهل سنت تالش، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مدیرامداد رضوانشهر، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس هلال احمر، معاونت شهرداری ، رییس شورای شهرستان، مسئولین و کارکنان امداد رضوانشهر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رضوانشهر برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب مهندس چراغی معاونت محترم فرماندار رضوانشهر ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان هدف از این جلسه را جمع آوری زکات فطریه در سطح شهرستان دانست و گفت: دستگاه های عضو ستاد باید در جهت جمع آوری زکات فطریه کوشا باشند و از نیروی انتظامی انتظار می رود با موسسات و خیریه های بدون مجوز برخورد قانونی نماید و اداره بهزیستی شهرستان موظف است گزارشی از میزان مبلغ جمع آوری شده توسط موسسات خیریه را بعد از عید به فرمانداری اعلام نماید و خواستار همکاری دستگاه ها با کمیته امداد(دبیر زکات) شد.

در ادامه  حسام پورمحمدی مدیر امداد رضوانشهر ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر گفت : بر اساس حکم مقام معظم رهبری کمیته امداد به عنوان دبیرخانه زکات کشور مسئول جمع آموری زکات است اما در گذشته مشاهده گردیده که موسسات و خیریه های مختلف از شهرستانهای دیگر در شهر حضور می یابند و باعث مشکل گردیده اند. انتظار داریم از صدور مجوزهای تکراری جلوگیری به عمل آید تا زکات فطریه جمع آوری شده در سطح شهرستان بین نیازمندان همین منطقه توزیع گردد و از خارج شدن مبالغ زکات فطریه این شهرستان جلوگیری بعمل آید. ایشان همچنین آمادگی کمیته امداد برای جمع آوری کمک به مردم ستمدیده و جنگ زده یمن از روز قدس تا عید سعید فطر را اعلام نمود.

در ادامه هریک از حاضرین ضمن اعلام آمادگی در زمینه جمع آوری زکات فطریه در خصوص موضوع جلسه مطالبی اظهار نمودند.



تاریخ : دوشنبه 22 تیر 1394 | 02:58 ب.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر

کمیته امداد شهرستان رضوانشهر برای مردم ستم دیده و جنگ زده یمن کمک جمع آوری می نماید.


مدیر کمیته امداد شهرستان رضوانشهر گفت هم زمان با سراسر کشور از  روز قدس تا عید سعید فطر به مدت یک هفته پایگاه های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رضوانشهر آماده جمع آوری کمک های مردمی هستند.

و بیان داشت: در این طرح، بسیج و صدا وسیما با کمیته امداد همکاری می کنند و این پایگاه ها در مساجد، معابر و میادین بزرگ شهرستان مستقر خواهند بود.


پور محمدی مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رضوانشهر همچنین گفت:خیرین عزیزی که جهت کمک به مردم ستمدیده و جنگ زده یمن تمایل دارند می توانند با شماره تلفن 01344621553 تماس حاصل فرمایند و یا کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 835688747 بانک تجارت رضوانشهر به نام کمکهای خاص مردمی واریز نمایند. 



تاریخ : دوشنبه 22 تیر 1394 | 07:38 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات

در راستای اجرای طرح مفتاح الجنه در تاریخ 21تیر94مصادف با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان با حضور مدیرت محترم شبکه بهداشت رضوانشهر، ریاست محترم اداره خدمات درمانی ، مدیریت داروخانه شبانه روزی با همراهی کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان از چهار خانواده نیازمند تحت حمایت دارای بیمار و مشکلات درمانی، دلجویی و تفقد بعمل آمد و مسئولین حاضراز نزدیک با مشکلات خانواده های مورد بازدید آشنا شدند. در این بازدید ضمن تخصیص سبد غذایی از سوی امداد و. اداره خدمات درمانی، به این چهار خانواده عزتمند، جناب آقای دکتر امینی مدیریت داروخانه شبانه روزی رضوانشهر هزینه بهداشتی و دارویی بیماران این خانواده ها را و نیز هزینه خرید یک دستگاه آبگرمکن را برای یکی از خانواده های مورد بازدید را متقبل شدند ، همچنین دکتر حق پرست نیز هزینه ایاب و ذهاب جهت معالجه درمان و تقبل هزینه ایزوگام منزل مسکونی یکی از خانواده ها را عهده دار شدند. در این دیدار کارشناسان امداد راهنمایی ها و راهکارهای لازم درخصوص حل مشکلات درمانی و عمرانی را به خانواده ها ارائه نمودند.



تاریخ : یکشنبه 21 تیر 1394 | 03:17 ب.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
این مطلب رمزدار است، جهت مشاهده باید کلمه رمز این مطلب را وارد کنید.


تاریخ : شنبه 20 تیر 1394 | 08:51 ب.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 5 :: 1 2 3 4 5