تبلیغات
كمیته امداد شهرستان رضوانشهر - جمع آوری 183 میلیون و 391 هزار ریالی زکات فطریه در شهرستان رضوانشهر در روز عید سعید فطر

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر

مدیر کمیته امداد شهرستان رضوانشهر گفت: مبلغ 183 میلیون و 391هزار ریال زکات فطریه در عید سعید فطر در این شهرستان جمع آوری شده است.


پور محمدی گفت: پرداخت زکات فطریه یکی از اقدامات مردم خیرین این شهرستان است که این امر همانند سراسر کشور پس از خواندن نماز با شکوه عید فطر انجام می پذیرد که در این راستا و با تلاش بی وقفه نیرو های امداد در روز عید فطر كمیته امداد بیش از 183 میلیون ریال زكات فطریه مردم مومن و روزه دار شهرستان رضوانشهر را جمع آوری نموده اند.

مدیر كمیته امداد شهرستان رضوانشهر ضمن اعلام این خبر افزود: یكی از اعمال واجب روز عید فطر پرداختن زكات فطریه است كه مردم مومن این شهرستان این عمل خداپسندانه را در روز عید فطر به خوبی انجام دادند وكمیته امداد به عنوان متولی جمع آوری زكات  کار ساماندهی جمع آوری زكات فطریه را در محله های برگزاری نماز عید فطر با ایجاد  پایگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان،  انجام داده است.حسام پورمحمدی اعلام نمود :از این مساعدت، بیش از 170 میلیون ریال مربوط به زکات فطریه، بیش از 3 میلیون ریال مربوط به کفاره عمد، بیش از 6 میلیون و 930 هزار ریال مربوط به کفاره غیرعمد،بیش از 6میلیون 100 هزار ریال مربوط به سهم سادات و1 میلیون 950 هزار ریال مربوط به آزادی زندانیان است .

وی افزود: مبالغ جمع آوری شده از زکات فطریه، در هر شهر و روستا با نظر امام جماعت، هیئت امنای مساجد و معتمدین محل در بین فقرای همان منطقه توزیع شده است. مابقی زكات جمع آوری شده طبق اولویت بندی مددجویان با توجه به نوع مشكلات آنها بین ایتام ، بیماران صعب العلاج و زنان سرپرست خانوار در کوتاه ترین زمان ممکن توزیع خواهد شد.

ایشان ضمن تقدیر از مردم نیك اندیش و خیرین نیكوكار شهرستان رضوانشهر بیان كرد: همراهی و همیاری شهروندان رضوانشهری با كمیته‌ امداد نشان از اعتماد والای مردم به این نهاد مقدس می باشد.
تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 | 10:31 ق.ظ | نویسنده : کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رضوانشهر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.